Odkurzacz dla alergika - Odkurzacz antyalergiczny

Wiosenne porządki tuż, tuż. Przed okresem wczesnowiosennym warto uzbroić się w...

Uczulenie potrafi skutecznie uprzykrzać życie. Wiedzą o tym wszyscy alergicy, zwłaszcza w okresie wiosny i lata. Niestety, objawy alergii nie wiążą się wyłącznie z pyleniem flory, ale wywoływane są również przez żyjątka obecne w każdym domu – roztocza. Z odsieczą przychodzi skuteczny odkurzacz dla alergika.

W artykule podpowiadamy, czym powinien charakteryzować się najlepszy odkurzacz dla alergików i na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Odkurzacz dla alergików – dużo technologii na rynku

Rynek oferuje najróżniejsze technologie, w które wyposażany jest odkurzacz antyalergiczny. Filtry HEPA, konstrukcje wodne, czy marginalizowanie reemisji kurzu to tylko niektóre rozwiązania. Poniżej charakteryzujemy kilka z najważniejszych aspektów, które charakteryzują dobry odkurzacz dla alergika.

Jaki odkurzacz dla alergika? Wyłącznie z filtrem HEPA!

Filtry HEPA (ang. High Efficiency Particulate Air Filter) to wysokiej jakości filtry zapewniające świetną skuteczność wyłapywania cząstek. Filtry HEPA dzielą się wedle klas określających ich efektywność. Na rynku możemy przebierać między odkurzaczami dla alergików wyposażonych w filtry od HEPA 10 po HEPA 14. Dalej są już tylko filtry klasy ULPA, czyli filtry absolutne.

Jaki filtr HEPA powinien mieć odkurzacz dla alergika? Ranking filtrów skłania ku wyborowi filtrów klasy 13 wzwyż, które to umożliwiają filtrację powyżej 99,97 proc. cząstek o wielkości nie mniejszej niż 0,3 mikrona.

Odkurzacz antyalergiczny z filtrem wodnym – czy warto?

Odkurzacz antyalergiczny wodny zwykle promowany jest jako najskuteczniejsze narzędzie w walce z domowym kurzem. Nic bardziej mylnego. Obecność wody w systemie ssącym oraz w zbiorniku powoduje, że odkurzacz antyalergiczny z filtrem wodnym to idealne środowisko do rozwoju grzybów oraz pleśni – kolejnych wrogów alergików. Jeżeli nie zadbamy o wzorową czystość odkurzaczy wodnych, wówczas odpłacą się nam kolejnym zmartwieniem i powodem do kichania.

Najlepszy odkurzacz dla alergików odznacza się małą reemisją kurzu

Skuteczny odkurzacz dla alergika na roztocza powinien w jak najmniejszym stopniu emitować kurz podczas zasysania zanieczyszczeń. To właśnie reemisja kurzu jest główną przyczyną nasilania się objawów alergicznych podczas odkurzania. Odkurzacz dla alergika nie powinien wyrzucać z powrotem tumanów kurzu. Zwykle powodowane jest to słabymi systemami filtrowania, powstałymi podczas eksploatacji urządzenia nieszczelnościami, a także poprzez niską jakość urządzenia. Dobry odkurzacz dla alergików powinien móc pochwalić się stosownymi zapisami w nocie technicznej, które określają reemisję. Zwykle określana jest ona w klasach, a alergicy powinni poszukiwać urządzenia oferującego klasę reemisji kurzu A lub B.

Najskuteczniejszy odkurzacz dla alergika to robot sprzątający

Odkurzacz automatyczny RoboJet pozwala skutecznie wyeliminować objawy alergii wywoływane roztoczami oraz ich odchodami. Automatyczny odkurzacz dla alergików sprawia, że ich obecność podczas sprzątania nie jest obligatoryjna, co oznacza koniec z przykrymi konsekwencjami reemisji kurzu. Co więcej, wybrane odkurzacze automatyczne RoboJet posiadają lampę UV, która poza odkurzaniem, dodatkowo sterylizuje dywany i podłogi wiązką światła UV, usuwając zarówno roztocza, jak i ich odchody.

Po zaprogramowaniu pracy odkurzacza automatycznego RoboJet jedyną czynnością, jaką należy wykonać, jest cykliczne opróżnienie pojemnika na kurz – to jedyna styczność alergika z odkurzonymi zanieczyszczeniami. Zastanawiasz się, jaki odkurzacz dla alergika wybrać? Sprawdź naszą ofertę i przestań cierpieć z powodu uczulenia na kurz!

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień